Kontakt och personal

Annica Svensk, kulturhandläggare

Mail: annica.svensk@vara.se

Boel Klang, musiklärare

Instrument: Fiol och Altfiol

Mail: boel.klang@vara.se

Telefonnummer: 0512-31101

 

Cecilia Eklund, musiklärare

Instrument: Saxofon, Klarinett, Blockflöjt, Gitarr

Mail: cecilia.eklund@vara.se

Telefonnummer: 0512-31135

Christina Söderberg-Messmann, musiklärare

Instrument: Rytmik, tvärflöjt, blockflöjt, Saxofon

Mail: christina.soderberg-messmann@vara.se

Telefonnummer: 0512-31106

Dan Bengtsson, musiklärare

Dan är tjänstledig ht-19.

Erland Hofgaard, musiklärare

Instrument: Gitarr, bas, kontrabas

Mail: erland.hofgaard@vara.se

Telefonnummer: 0512-31131

Frida Jones, danslärare

Grupper: Barndans, Dansmix, Jazz, Hip Hop, Reggae/Dancehall, Musikal

Mail: frida.jones@vara.se

Telefonnummer: 0512-31102

Johanna Bergquist, musiklärare

Instrument: Gitarr, bas, piano, ukulele

Mail: johanna.bergquist@vara.se

Telefonnummer:  0512-31103

Karin Albinsson, bildlärare

Grupper: Keramik

Mail: karin.albinsson@vara.se

Karin Olsson Johansson, bildlärare

Grupper: Bild och form, musikal

Mail: karin.olsson-johansson@vara.se

Telefonnummer: 0512-31133

Kulturskolan

Mail: kulturskolan@vara.se

Margareta Forsblad, musiklärare

InstrumentSång, piano, musikal

Mail: margareta.forsblad@vara.se

Telefonnummer: 0512-31105

Prem Sandell, musiklärare

InstrumentTrummor, slagverk

Mail: prem.sandell@vara.se

Steffen Mickeler, musiklärare

Instrument: Baryton, trumpet, trombon, valthorn

Mail: steffen.mickeler@vara.se

Yngve Edstam, musiklärare

Instrument: Cello, bas, gitarr

Mail: yngve.edstam@vara.se

Telefonnummer: 0512-31104