Kontakt och personal

Här hittar du kontaktuppgifter till Kulturskolans personal.

två barn som tittar på en telefon

Kulturskolans e-postadress kulturskolan@edu.vara.se

Här finner du kontaktuppgifter till Vara kulturskolas personal.

Annica Svensk, kulturhandläggare

E-post: annica.svensk@edu.vara.se

Telefonnummer: 0512-31229

Christina Söderberg-Messmann, musiklärare

Instrument: Blockflöjt, El sistema, saxofon, tvärflöjt

E-post: christina.soderbergmessmann@edu.vara.se

 

Telefonnummer: 0512-31106

Musiklärare Christina Söderberg-Messmann

Frida Jones, danslärare

Grupper: Barndans, Dansmix, Hip Hop, Jazz, Ragga/Dancehall, Showgrupp

E-post: frida.jones@edu.vara.se

Telefonnummer: 0512-31102

Danslärare Frida Jones

Johanna Bergquist, musiklärare

Instrument: Gitarr, piano, ukulele

E-post: johanna.bergquist@edu.vara.se

Telefonnummer:  0512-31103

Musiklärare Johanna Bergquist

Kulturskolan

E-post: kulturskolan@edu.vara.se

Lucien El-Mochantaf, projektledare

Projektledare och ledare för KulturCrew.

E-post: Lucien.El-Mochantaf@edu.vara.se

Telefonnummer: 0512-31105

Margareta Forsblad, musiklärare

InstrumentEl sistema, piano, showgrupp, sång

E-post: margareta.forsblad@edu.vara.se

Musiklärare Margareta Forsblad

Niklas Ingebäck,musiklärare

Instrument: Piano, Elgitarr, Elbas, Ukulele

Grupper: Barnkör, Vokalensamble, Rock och Pop ensamble

E-post: niklas.ingeback@edu.vara.se

Telefonnummer: 0512-31135

Prem Sandell, musiklärare

Instrument: El sistema, slagverk, trummor

E-post: prem.sandell@edu.vara.se

Musiklärare Prem Sandell

Rigmor Persson, kulturchef

E-post: rigmor.persson@edu.vara.se

Telefonnummer: 0512-31233

E-post: annica.svensk@edu.vara.se

Telefonnummer: 0512-31229

Kontakt

E-tjänster och Självservice

I vår självserviceportal kan du som är privatperson, företagare eller som representerar en förening, komma i kontakt med kommunen och utföra dina ärenden via e-tjänster och blanketter.