Kontakt och personal

Annica Svensk, kulturhandläggare

 

Mail: annica.svensk@vara.se

Boel Klang, musiklärare

Instrument: Fiol och Altfiol

Mail: boel.klang@vara.se

 

Cecilia Eklund, musiklärare

51294590_569689880179224_2576001584618012672_n

Instrument: Saxofon, Klarinett, Blockflöjt, Gitarr

Mail: cecilia.eklund@vara.se

Christina Söderberg-Messmann, musiklärare

51177121_1904195143036914_6828693929840345088_n

Instrument: Rytmik, tvärflöjt, blockflöjt, Saxofon

Mail: christina.soderberg-messmann@vara.se

Dan Bengtsson, musiklärare

51646043_568325826980421_7560929220369580032_n

Instrument: Tvärflöjt, blockflöjt.

Mail: dan.bengtsson@vara.se

Erland Hofgaard, musiklärare

51283549_992098604317862_4542561152613220352_n

Instrument: Gitarr, bas, kontrabas

Mail: erland.hofgaard@vara.se

Frida Jones, danslärare

51375778_295020184542974_8619346055596605440_n

Grupper: Barndans, Dansmix, Jazz, Hip Hop, Reggae/Dancehall, Musikal

Mail: frida.jones@vara.se

Johan Rundkvist, dramalärare

51440673_806279959719712_3466268122334363648_n

Grupper: Teater, Musikal

Mail: johanrundkvist@goodoa.se

Johanna Bergquist, musiklärare

51190839_317909785530232_5776442520166727680_n

Instrument: Gitarr, bas, piano, ukulele

Mail: johanna.bergquist@vara.se

Karin Albinsson, bildlärare

Grupper: Keramik

Mail: karin.albinsson@vara.se

Karin Beckman, kulturchef

Telefon: 0512-31233

Mail: karin.beckman@vara.se

Karin Olsson Johansson, bildlärare

51832531_251071485818870_633228992912031744_n

Grupper: Bild och form, musikal

Mail: karin.olsson-johansson@vara.se

Kulturskolan

Ateljén:

Prästgården:

Mail: kulturskolan@vara.se

Margareta Forsblad, musiklärare

InstrumentSång, piano, musikal

Mail: margareta.forsblad@vara.se

Prem Sandell, musiklärare

InstrumentTrummor, slagverk

Mail: prem.sandell@vara.se

Steffen Mickeler, musiklärare

51198128_254002578859824_6812598625797931008_n

Instrument: Baryton, trumpet, trombon, valthorn

Mail: steffen.mickeler@vara.se

Yngve Edstam, musiklärare

51287881_551872151962503_5355158416576741376_n

Instrument: Cello, bas, gitarr

Mail: yngve.edstam@vara.se