Kontakt och personal på kulturskolan

Här hittar du kontaktuppgifter till kulturskolans personal och adresser till våra lokaler.

Annica Svensk, kulturhandläggare

Christina Söderberg-Messman, musiklärare

Undervisar i: blockflöjt, el sistema, saxofon, tvärflöjt

E-post: christina.soderbergmessmann@edu.vara.se

Telefon: 0512-311 06

Kristofer Nilsson, danslärare

Undervisar i: barndans, dansmix, hip hop, jazz, ragga/dancehall, showgrupp

E-post: kristofer.nilsson@edu.vara.se

Telefon: 0512-311 05

Johanna Bergquist, musiklärare

Undervisar i: gitarr, piano, ukulele

E-post: johanna.bergquist@edu.vara.se

Telefon: 0512-311 03

Margareta Forsblad, musiklärare

Undervisar i: El sistema, piano, showgrupp, sång

E-post: margareta.forsblad@edu.vara.se

Niklas Ingebäck, musiklärare

Undervisar i: piano, elgitarr, elbas, ukulele, barnkör, vokalensamble, rock- och popensemble

E-post: niklas.ingeback@edu.vara.se

Telefon: 0512-311 35

Prem Sandell, musiklärare

Undervisar i: El sistema, slagverk, trummor

E-post: prem.sandell@edu.vara.se

Andreas Eriksson, samordnare och musiklärare

Samordnare för kulturskolan samt musiklärare

E-post: andreas.eriksson@edu.vara.se

Telefon: 0512-311 02

Anneli Johansson, bildlärare

Undervisar i: bild och form

E-post: anneli.johansson@edu.vara.se

Kontakt

E-post: kulturskolan@edu.vara.se

Besöksadress

Kulturskolan ateljén/brandstationen

Kungsgatan 38, Vara
Här undervisar vi i dans, bild & form samt trummor

Kulturskolan Prästgården

Karlagatan 5, Vara
Här sker all instrumentundervisning förutom trummor

Kontaktcenter

Vi svarar på frågor om kommunens service och verksamhet, ring eller skicka e-post till kontaktcenter.

Stängt Öppnar kl 08.00
Hjälpte informationen på sidan dig?